Нові правила. У Києві працюватиме єдиний номер невідкладної медичної допомоги
Від 1 вересня діятимуть нові правила виклику медиків.
У Києві працюватиме єдиний телефон прийому викликів і невідкладної і екстреної - 103, - пише ТСН.
У Міністерстві охорони здоров'я наразі реалізують зміни в роботі екстреної медичної допомоги.
За статистикою близько 2000 разів за добу на допомогу киянам виїжджають бригади медиків.
Одна бригада столичної швидкої приймає за день в середньому 20-25 викликів. Третина із них - даремні, а ще частина - не термінові, коли йдеться про підвищену температуру або артеріальний тиск. Медики наголошують: екстрена допомога - не поліклініка на колесах. Її мета - рятувати життя.
Екстрену допомогу слід викликати до пацієнтів у випадку втрати свідомості, судом, раптових розладів дихання, раптового болю у серці чи животі, блювоти кров'ю, зовнішньої кровотечі або гострих психічних розладів, що загрожують життю чи здоров'ю пацієнта та інших осіб. Тобто до екстрених випадків можуть належати інфаркт, інсульт, важкі травми при ДТП чи інших аварійних ситуаціях.
Аби надання невідкладної допомоги стало якіснішим, у столиці від 1 вересня діятимуть нові правила виклику медиків. По-перше, відтепер не потрібно запам'ятовувати семизначний номер пункту невідкладної допомоги вашого району. Усі виклики прийматимуть за єдиним номером - 103. Далі - усе вирішить професійний медик-диспетчер.
"Це все врегульовано законодавчими актами. Диспетчер, який являється медичним працівником, скеровуватиме виклики для невідкладної допомоги, екстреної допомоги, буде переключати на пораду лікаря по телефону, радити звернутися до іншого спеціаліста. Проте найголовніше - звертатися потрібно буде до свого сімейного лікаря", - пояснив Анатолій Вершигора, директор центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва.
Нагадаємо, медики Прикарпаття вже 3 місяці не отримують заробітню плату.