ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ПЕРЕГРІВАННІ ТА ТЕПЛОВОМУ УДАРІ

20.07.2022

     З початку травня екстрена медична допомога Закарпаття виїжджала 37 разів на теплові та сонячні удари, 446 разів на виклики зі скаргами на погіршення стану пацієнтів з гіпертонією та 1006 (!!!) разів до пацієнтів з інсультами, інфарктами та їх ускладненнями. 

 ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ПЕРЕГРІВАННІ ТА ТЕПЛОВОМУ УДАРІ Симптоми перегрівання: сильне потовиділення, запаморочення або й зомлівання, втома, нудота, головний біль, слабкий та/або прискорений пульс тощо. Перегрівання може статися після тривалого перебування у спекотну погоду на вулиці, під час активних фізичних навантажень у спеку (робота, спорт, ігри) - раптового або поступово. Тому важливо одразу планувати свої активності з урахуванням спеки.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЛЮДИНІ СТАЛО ЗЛЕ?

Попросіть людину переміститися у прохолодне місце: у затінок або в приміщення з кондиціонером. Запропонуйте їй лягти та припідняти ноги - це може зменшити запаморочення.Зніміть з людини зайвий одяг - усе тісне та важке лише посилює перегрівання.Дайте їй випити прохолодної води. У спекотну погоду разом з потом організм втрачає солі, тому корисною може бути вода з електролітами.Дайте людині вмитися прохолодною водою або забезпечте прохолодний душ. Якщо ви маєте холодні рушники, компреси тощо, прикладіть на чоло, шию та під пахвами. Це охолодить тіло. Зазвичай, з часом людині має стати легше. У будь-якому разі зверніться до лікаря, навіть якщо самопочуття покращилося. Якщо ж протягом години людина почувається гірше або її стан не покращується, телефонуйте "103" .Також може статися тепловий удар. Він виникає внаслідок тривалого впливу високих температур - як правило, у поєднанні зі зневодненням - що призводить порушення роботи системи контролю температури тіла. Тепловий удар небезпечний для життя, адже шкодить роботі мозку та внутрішніх органів.Необхідно НЕГАЙНО викликати екстрену медичну допомогу за таких симптомів: непритомність, судоми, температура тіла вища 39,4 °C, шкіра червона гаряча та суха, пульс сильний та прискорений, когнітивні порушення, дезорієнтація тощо.Поки ви чекаєте на лікарів "швидкої", негайно перемістіть людину у прохолодне місце, зніміть зайвий одяг та охолодіть тіло, наприклад, мокрими рушниками. Продовжуйте це робити, поки не відчуєте, що шкіра людини вже не така гаряча або поки не прибудуть лікарі.

https://youtu.be/Yu83_0rZOuY


Пийте багато води, носіть легкий та світлий одяг, прикривайте голову від прямих сонячних променів, проводьте за змоги більше часу у холодку, аніж на сонці, користуйтеся сонцезахисними кремами і стежте за самопочуттям - своїм та людей поруч!


     

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати